گزارش تراکنش مسترکارت

از جمله خدماتی که شرکت های صادر کننده کارت های اعتباری مسترکارت ، ویزاکارت و … ارائه می‌دهند گزارش تراکنش مالی کارت اعتباری است و بسته به نوع کارت، هزینه‌ای از مشتریان خود برای مشاهده تراکنش آنلاین بانکی و گزارش مالی کسر می کنند. وی پیمنت با توجه به امکانات خود تلاش کرده است تا مشتریان مسترکارت های وی پیمنت بدون هیچ گونه هزینه ای، گزارش تراکنش های خود را به صورت آنی مشاهده کنند و از اینکه تراکنش ارزی آنها با موفقیت به اتمام رسیده است اطمینان حاصل نمایند. برای آشنایی با این بخش، راهنمای گزارش تراکنش مسترکارت را ملاحظه نمایید.

راهنمای گزارش تراکنش مسترکارت:

مرحله اول:

پس از اینکه تراکنش ارزی شما انجام شد وارد بخش حساب کاربری خود در سایت وی پیمنت شوید و دکمه “سفارش” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم:

در صفحه باز شده، لیستی از سفارش‌هایی که تا به حال در سایت وی پیمنت ثبت کرده اید را مشاهده می کنید. برای مشاهده گزارش مسترکارت مد نظر خود، در ردیف سفارش مربوطه، دکمه “مشاهده کارت های صادر شده” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم:

در این بخش، بخشی از شماره کارت ثبت شده از طرف خود را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی دکمه “مشاهده سابقه کارت” به صفحه اصلی گزارش تراکنش مسترکارت وارد می شوید.

مرحله چهارم:

گزارش تراکنش کارت با ذکر جزئیات برای شما نمایش داده می شود. در تصویر زیر نمونه ای از یک پرداخت موفقیت آمیز را مشاهده می کنید.

در این بخش، اصطلاحاتی را که در طی یک تراکنش بانکی برای یک مسترکارت ممکن است پیش بیاید توضیح داده شده است:

اعتبار سنجی یا Authorisation :

اعتبارسنجی، اولین گام در پذیرش پرداخت با یک کارت اعتباری است. درگاه پذیرنده سایت خرید شما جهت بررسی اعتبار و صحت جزئیات و اطلاعات کارت بانکی وارد شده در درگاه، درخواستی را برای صادرکننده کارت ارسال می‌کند. پس از انجام این درخواست، یک کد مجوز ایجاد می‌شود که متعلق به این معامله خاص است تا آماده برداشت نهایی از کارت شود.

برداشت مبلغ یا Settlement :

این مرحله، مرحله نهایی برداشت مبلغ از کارت بانکی است و ممکن است تا ۴۸ ساعت پس از اعتبارسنجی اتفاق افتد. در این مرحله از تراکنش بانکی، به صادرکننده کارت پیغام داده می شود که این مبلغ از کارت کسر می‌گردد. سپس مجوزی که با آن تراکنش نهایی شده است منتظر می‌گردد.

پیش اعتبارسنجی یا Pre-Authorisation :

این نوع تراکنش به طور گسترده ای در بخش های مسافرتی و گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرد و در شرایطی است که مقدار نهایی معامله مشخص نیست. برای مثال، ممکن است که یک هتلدار، اتاق رزرو شده را برای مدت زمان معینی در برابر یک کد اعتبارسنجی نگه دارد و روش پرداخت نقدی را جایگزین کند.

برگشت اعتبارسنجی یا Authorisation Reversal :

این مرحله به معنای لغو مرحله اعتبارسنجی است که پیش از تراکنش برداشت ثبت شده است. در این حالت ممکن است که برداشت نهایی از کارت بانکی، تا سه ماه آینده اتفاق افتد.

آزمون اعتبارسنجی یا Test-Authorisation :

برخی از پذیرنده های درگاهی مثل کیف پول پی‌پال، برای بررسی اعتبار کارت بانکی، ابتدا یک آزمون اعتبارسنجی با مبالغ پایین (مثلا ۱ دلار) انجام می‌دهند و در صورت موفق بودن کارت در این آزمون، آن را در قالب تراکنش Authorisation Reversal برگشت میدهند. این تراکنش برای برداشت مبلغ بکار نمی‌رود.

خطا در اعتبارسنجی یا Authoris-Failure :

این حالت از تراکنش زمانی اتفاق می افتد که اعتبار موجود در کارت بانکی قبلا استفاده شده یا لغو شده و یا مسدود شده است. البته در حالت‌هایی که مشخصات کارت در هنگام ورود اطلاعات در درگاه بانکی، اشتباه وارد ‌شود و یا زمانیکه موجودی کارت بانکی کافی نباشد نیز این پیام خطا نمایش داده می‌شود.

عودت مبلغ برداشتی یا Refund :

این تراکنش زمانی است که کل یا بخشی از پول برداشت شده هنگام تراکنش Settlement به حساب کارت بانکی عودت داده می‌شود.

لغو کارت یا Cancel :

این حالت زمانی است که کارت شما به دلایل مختلف توسط صادر کننده کارت لغو شده است و دیگر قابل انجام تراکنش نمی باشد.

مسدودی کارت یا Close :

این حالت زمانی اتفاق می افتد که صادر کننده کارت، به علت تعداد زیاد تراکنش خطا و افزایش احتمال سوءاستفاده از کارت بانکی، این کارت را بصورت خودکار مسدود می‌کند.